Vektorska grafika & refleksija

Vektorsko grafiko sem izdelala v programu Krita, saj sem pri izdelovanju rastrske grafike uporabljala funkcije, ki so bolj primerne za vektorsko. Zato sem se odločila to delo oddati kot vektorsko, rastrsko grafiko pa ponoviti. Uvozila sem ročno narisano sliko v jpeg obliki.

Licenca Creative Commons
To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav 4.0 Mednarodna.
Sliko sem uvozila na 3 plast, ter jo na prvi plasti začela prerisovati. Seveda sem jo morala poenostaviti zaradi neznanja programa, saj sem se z njim srečala prvič. Večina linij je narisana z Fill Curcle in Ink gpen in funkcijo Bezier Curve Toole, za bolj ravne in lepo okrivljene črte.

Licenca Creative Commons
Za luči sem uporabila funkcijo za risanje elips, Ellipse Tool in kroge pobarvala Fill Tool, nekatere elipse sem narisala z malo manjšo prekritostjo, da luči dobijo plastičen efekt.
Registrsko tablic in podvozje sem narisala s pomočjo Bezier Curve Tool, ter zapolnila z barvo. Na tablice sem z belo barvo napisala registrsko številko. Senco avtomobila sem pobarvala z orodjem Sponge texture.

Licenca Creative Commons
Znak za znamko avtomobila je bil narisan s Ellipse toolom in ravne črte s Polyline Toolom, ki omogoča risanje več ravnih linij v eni neprekinjeni črti. Z Line orodjem sem narisala črne pomožne črte, ki na sliki ustvarjajo senco znaka.

Licenca Creative Commons
Tudi pri oknu so se ponovili podobni postopki izdelave. Sliki sem na koncu dodala še ozadje z Fill orodjem.

Licenca Creative Commons
Sliko sem na kocu shranila v obliki jpeg in kra (Krita). To pa je končno delo.

Refleksija
Pri projektu sem osvojila veliko novih znanj, saj kot sem že omenila, sem se s programom srečala prvič. Vse stvari so bile zame nove, zato sem tudi največ časa porabila na začetku, da sem ugotovila kateri čopič uporabiti, barvo in funkcijo za risanje črt. A ko sem te funkcije osvojila, mi je delo v programu šlo boljše. Če bi imela več časa, bi se z veseljem naučila kašne napredne funkcije in boljšo uporabo osnovnih.
Pridobljeno znanje se mi zdi uporabno tako na študijski in naprej na poklicni poti. V šoli bi lahko poleg standardnih oglja in akrilov, ustvarili tudi kakšno digitalno sliko, na poklici poti pa animacija v okviru pouka ali kakšna malenkost za vodstvo šole oziroma za spletno stran.
Najboljše pri projektu mi je bilo ustvarjanje grafike, ustvarjanje nečesa novega, kar so sedaj še nisem počela, najmanj seveda pisanje. Pri projektu ne bi spremenila ničesar, saj mi je bil zanimiv in zabaven.