Storitve spleta 2.0 – I. K. T.

Pri predavanjih IKT-ja smo dobili nalogo prevzeti vlogo učitelja likovnega pouka in nato predstaviti, kako pri likovnem pouku uporabiti tehnologijo. Odločila sem se postaviti v vlogo učiteljice zadne triade, torej 7., 8. in 9. razred. Predstavila bi različne stvari, kot so risanje z računalnikom, ustvarjanje knjigice v računalniku ali pa bolj nazorne PowerPoint predstavitve ali Google Predstavitve.

Pri upeljevanju tehnologije v program sem si pomagala s kurikulumom, izdanim s strani Republike Slovenije za pouk Likovne v osnovnih šolah.

Licenca Creative Commons
To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva 4.0 Mednarodna.

Prvo sem se odločila predstaviti najbolj zanimivo aplikacijo oz. nekaj v čemer bi po mojem mnenju učenci najbol uživali – Krita. Sem namreč mnenja, da učenci v zadnji triadi že imajo dovol znanja o računalnikih in prav tako risanju, da bi bila vsaj usnovna uporaba krite primerna. S tem bi se naučili računalniškega risanja in uporabe nekega računalniškega programa, ki bi jim morda pomagal tudi naprej v njihovi karieri. Krita namreč deluje na dosti podoben način kot programi Adoba.

Licenca Creative Commons

Druga aplikacija, katero bi uporabila pri pouku je Drawing Pad. Gre za aplikacijo, ki si jo preko Google Play lahko namestimo na Android telefone ali tablice. Gre za aplikacijo v kateri lahko rišemo s prstom po ekranu ali s posebnim poisalom. Tu bi lahko otroci bolj preprosto risali kot v kriti, vendar se mi krita zdi zaradi sistema bolj pomembna za učenje. Vendar tudi s Drawing Padoim, bi lahko dosegli izvrstne rezultate kar se tiče likovnih del. Drawing Pad ima ogromno izbiro čopičev in baru, kar je pri likovni umetnosti zelo pomembno.

Licenca Creative Commons

Za zadnjo aplokacijo sem si izbrala Book Creator. Book Creator  je aplikacija v kateri lahko ustvarimo svojo lastno knjigo. Slike, ki jih narišemo računalniško ali digitalno ustavimo v program in nato izbiramo različne layoute, kakršnega si pač za knjigo želimo. Ta program bi uporabila v namen zaključne naloge pri likovnem predmetu, da bi vsak učenec izdelal svojo knjigo.

Licenca Creative Commons

V okviru vsega tega pa bi učence naučila tudi uporabe PowerPointa ali Google Predstavitev, da bi bili te najboj optimalni in tudi estetsko lepo oblikovani.

VIRI: