It’s Been A Good Game

Opis

Nalogo sem začel z izbiro motiva – glasbeni album It’s Been A Good Game. Nato sem izbral primerno velikost dokumenta, sam sem se odločil za kvadratni format 1:1.

Na prvi sloj sem dodal svojo referenčno fotografijo. Postopek dodajanja slike je bil; plast, uvozi/izvoz, shrani plast/masko. Tam sem izbral svojo fotografijo in jo razpotegnil čez celoten format.

Po referenčni fotografiji sem naredil poenostavljeno skico z uporabo svinčnika in orodjem za črte.

It’s Been A Good Game © 2024 by Frankie is licensed under CC BY-NC-ND 4.0 

Nato sem za vsak kos obleke naredil enak postopek. Za vsak novi kos oblačila sem dodal sloj. Prebarval sem del, ki sem ga želel narediti in čez dodal različne vzorce, da je sliko naredilo bolj zanimivo in kontrastno. V primeru, da sem kje z miško zapeljal čez rob, sem ostanek pobrisal z radirko in dodal tanko linijo za občutek risanja s prosto roko. Hkrati slika postane bolj jasna in dobi element rastrske grafike – nenačrtovana linija, brez oblikovanih krivulj.

It’s Been A Good Game © 2024 by Frankie is licensed under CC BY-NC-ND 4.0 

Ta postopek sem ponovil večkrat, dokler ni nastalo to.

It’s Been A Good Game © 2024 by Frankie is licensed under CC BY-NC-ND 4.0 

Odločil sem se odstraniti dele telesa in jih nadomestiti z zvezdami. Te so najbolj svetle v celotni sliki, dodajo še en kontrast in spremenijo referenčno fotografijo ter tako slika postane bolj osebna.

It’s Been A Good Game © 2024 by Frankie is licensed under CC BY-NC-ND 4.0 

Na koncu sem v ozadje dodal zamegljeno plast, da so zvezde postale bolj vidne. In to je končni rezultat.

It’s Been A Good Game © 2024 by Frankie is licensed under CC BY-NC-ND 4.0 

Motiv

Za motiv sem si izbral naslovnico glasbenega albuma It’s Been A Good Game od izvajalca Bryce Xavier. Album mi predstavlja čaroben trenutek življenja iz poletja. Ta glasba me od takrat spremlja in vedno spomni na poletno obdobje iz Francije. Razlog, da sem v sliko dodal zvezde je prav ta, da mi album oznanja nekaj čarobnega. Prav tako pa so album v intervjuju za Paper Magazine označili, kot “80s-inspired production with soft, sparkly synths”.

Iz pogleda rastrske grafike se mi zdi izbira motiva primerna. Slika deluje precej linijska, kar bi hitro lahko zamenjali za vektorsko grafiko. Vendar sem z različnimi vzorci in nepopolnimi linijami ter manjšimi količinami zabrisovanja dosegel prav to (rastrsko grafiko). Glede na to, da je motiv v črno beli obliki se mi je takšen način zdel še bolj zanimiv.

Refleksija

  • Kaj sem se novega naučil v tem projektu?

Naučil sem se uporabljati programsko opremo Krita. Spoznal sem se z veliko orodji (čopiči), ki nam jih Krita ponuja, spretno začel uporabljati računalniško miško in razvil sposobnost realiziranja ideje iz lista papirja na računalniški zaslon.

  • Če bi imel več časa, bi dodal, spremenil, izboljšal…

Bolj bi se poglobil v uporabo različnih čopičev in njihovo delovanje. Tako bi moja ideja prišla do izraza več in bi kot celota izgledala kvalitetnejše.

  • Kateremu delu sem posvetil največ časa in zakaj?

Največ časa sem posvetil uporabi računalniške miške. Takšno slikanje je bilo zame prvič, mi res ni blizu in je moji dlani precej nenaravno.

  • Kako ocenjujem svoje delo glede na dan kriterij ocenjevanja?

Ker mi takšen način ni blizu, moj končni rezultat ni najboljši oziroma je bolj preprost. Menim pa, da na moje predznanje in uporabo Kriti podobnih programov, je rezultat zadosten in primeren kriteriju.

  • Kje in kako bom lahko pridobljeno znanje uporabil tekom študija in na svoji poklicni poti?

V primeru podobnih projektov ali izdelavi kakšne predstavitve, kjer bom želel bolj predstaviti svoj kreativni slog. Znanje bo prav prišlo tudi, ker smo globoko v času digitalizacije.

  • Kaj mi je bilo pri projektu najljubše in kaj najmanj?

Zadovoljen sem, da sem ohranil svojo prvotno idejo in je tako nisem preveč spreminjal ter jo izpeljal do konca. Najmanj sem zadovoljen, da sem uporabljal miško. Če bi uporabljal pisalo za risanje po tablici, bi mi projektna naloga bolj odgovarjala.

  • Kaj bi spremenil v definiciji projektne naloge, da bi bil boljši?

Definicija naloge in navodila so jasna.

Do prihodnjič, Frankie

(Skupno 50 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Orodna vrstica za dostopnost