Kratka predstavitev (Nika Vrtačič)

Sem Nika iz Podpeči. Kot se spomnim sem se že v otroštvu likovno izražala. V vrtcu sem izdelovala posodice iz blata in bila cel čas ali v peskovniku ali pa za mizo s papirjem in barvicami. Ker sta starša podpirala mojo umetniško dušo, sem doma vedno imela perlice za izdelavo nakita, glino, barvice, fimo maso in podobno. V osnovni šoli sem najbolj uživala pri predmetu likovna vzgoja. Ker mi je šlo ”tako dobro od rok” so me sošolci vedno prosili, da jim dokončam delo. Ker sem radodarna oseba jim tudi nisem morala reči ne. Po osebnosti se bi rada označila kot mirno osebo, toda sem velikokrat na živcih po nepotrebnem. Moje razpoloženje je tudi povezano z vremenom, saj sem najsrečnejša in se najbolje počutim ko zunaj sije sonce. Rada se družim s prijatelji, igram s psi, poslušam glasbo ter raziskujem razne tattoo bloge. Lahko bi rekli, da imam posebno zanimanje za tatuje, saj jih imam že 4, enega sem celo sama izrisala. Najraje spremljam Ivo, Nejca, Darjo  ter Bunertattoo.

Moje znanje o umetnosti in osebni stil sta se predvsem razvila v srednješolskem obdobju življenja ( hodila sem na SŠOF ). Predvsem rada delam z akrili na platnu. Moj osebni stil je ”po mojem njenju” precej abstrakten z kančkom ilustracije. Rada se ukvarjam z različnimi teksturami na platnu ( kot so pesek, pouring medium itd.), najraje pa imam odtenke zemeljskih barv in zlato barvo. Raje se prepustim občutku med slikanjem, zato za večino del nimam predhodnih skic ali idej. Rada se bi spoznala z mnogimi likovnimi tehnikami, zato mi je študij na Pedagoški fakulteti dodatno zanimiv, saj mi bo ponudil izobrazbo pri različnih področjih likovne umetnosti.

Creative Commons licenca
To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav 4.0 Mednarodna.

IKT V MOJEM ŽIVLJENJU

Bila sem v 4. razredu, ko smo dobili prvi računalnik. Paint je bil novi fantastični svet, za malega otroka nekaj čisto neznanega. Tako sem tudi odraščala s tehnologijo, s katero ne bom rekla, da sem se popolnoma razumela, vendar skušam spremljati razvoju. Srednja šola mi je veliko pomagala, pri srečevanju raznih programov. Od prej sem aktivno uporabljala Word in Powerpoint za svoje predstavitve. Na SŠOF smo imeli predmet predstavitvene tehnike, pri katerem smo spoznali HTML, Photoshop, Rhino 3D, Illustrator in podobno. V 3. letniku smo pri polletnem predmetu grafike izdelovali logotip za Erazmus+. Čeprav moj izdelek ni bil na koncu izbran, sem nanj še vedno ponosna, saj sem mnenja da je do sedaj moj najbolj uspešen digitalen projekt.

REFLEKSIJA

Pri predmetu IKT sem se do sedaj naučila uporabljati WordPress, objavljati in uspešno zaščititi avtorska dela, ter povezati besedno zvezo z ustrezno povezavo. Če bi imela več časa, bi se bolje opisala, vendar se ne rada predstavim na tak način, po vrhu nisem najbolj spretna pri pisanju besedil. Največ časa sem tako posvetila prav pisanju tega besedila, iskanju logotipa v starih e-poštnih sporočilih ter pri izbiri del za svojo predstavitev, saj sem se skušala čim bolj učinkovito predstaviti. Pridobljeno znanje pri predmetu IKT mi bo koristil tekom študija kot po študiju. Moja poklicna pot mi osebno še ni popolnoma jasna, sem pa mnenja, da vsakomur koristi to pridobljeno znanje, ki ga bomo dosegli pri tem predmetu. Pri projektu mi je bila najljubša predstavitev skozi avtorskih del in izbiranje dejstev o meni, ki bi delila z vami in se tako ustrezno predstavila. ker se s tem predmetom šele srečujem kratki čas, ne vem dosti o njem, zato ne bi spremenila nič, bi pa v nadaljevanju z veseljem nadgradila svoje spretnosti pri IKT-ju.