Rastrska grafika & refleksija

Za rastrsko grafiko sem izbrala program Krita, katere osnove smo spoznali pri urah. Odločila sem se da bom sliko narisala brez predloge.

Licenca Creative Commons
To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav 4.0 Mednarodna.

Na prvo plast sem z Basic Tip Gausian pobarvala ozadje. Na drugi plasti pa sem začela risati gore z orodjem Ink gpen in Fill Curcle.

Licenca Creative Commons

Sonce sem narisala z Bristle flottis, ki sem ga pri gorah potemnila, na zunanji stani pa posvetlila.

Licenca Creative Commons

Oblake sem se lotila z Sketch-speedpoint, ki sem jih dopolnila s shade in texture fuzzy, da sem dobila željeno teksturo.

Pri balonu sem kombinirala dve orodji, pixel art-square in ink gpen.

Licenca Creative Commons

Sliko sem na kocu shranila v obliki jpeg in kra (Krita). To pa je končno delo.

Refleksija

Pri projektu sem osvojila veliko novih znanj, še posebno ker sem se projekta lotila drugič, saj s prvim nisem bila zadovoljena. Lahko rečem da sem bila prvič zelo zgubljena, pri tem pa sem že dobro vedela kako in kaj moram uporabiti za kakšen učinek na sliki. Zdi se mi da sem znanje Krite pri tem projektu kar močno dogradila in se bom v prihodnje lažje lotila kakšnega novega projekta.

Pridobljeno znanje se mi zdi uporabno tako na študijski in naprej na poklicni poti. V šoli bi lahko poleg standardnih oglja in akrilov, ustvarili tudi kakšno digitalno sliko, na poklici poti pa animacija v okviru pouka ali kakšna malenkost za vodstvo šole oziroma za spletno stran.

Najboljše pri tem projektu mi je bilo ustvarjanje grafike. Znanje ki sem ga imela od prve oddaje naloge sem skozi to le dograjevala. Pri projektu ne bi spremenila ničesar, saj mi je bil zanimiv in zabaven, zato sem se tudi lotila popravljanja naloge. V prihodnje pa upam, da bom kakšen košček časa namenila tudi digitalnemu ustvarjanju.