Kat: lep dan

Sem in nisem ampak večino časa sem, kot dih in beseda. Moj pravi jaz so moja dela.

Prav tako fotografiram nebo in drevesa.

Drevo na barju by Kat is licensed under CC BY-NC-ND 4.0

Digitalna tehnologija v mojem življenju

Digitalna tehnologija je v mojem življenju izredno pomemben in stalno prisoten faktor od socialnega življenja, preživljanja prostega časa do šolskih obveznosti. Preko spletišč kot sta E-asistent in Vis že od osnovne šole spremljam urnik, pregled ocen, pišem potrebne maile profesorjem in urejam večino potrebnih stvari v zvezi z lastnim izobraževanjem. Obvladovanje le teh bo na moji poklicni poti učitelja še vedno izjemnega pomena. Prav tako ne smem pozabiti projekcij, elektronskih tabel, tablic, ki služijo kot pripomoček učiteljem pri poučevanju in se bom v prihodnosti veliko soočala z njimi in izdelavo samih PowerPoint in podobnih projekcij za kar je izjemnega pomena, da te tehnologije obvladam in sem z njimi seznanjena. Poleg teh so digitalne tehnologije tudi pomemben del moje umetniške poti, od digitalnega ustvarjanja v določenih programih kot so Procreate, Krita, Photoshop,.. pa do objave na družabnih omrežjih. V prihodnosti pričakujem, da bo uporaba digitalnih tehnologij še toliko bolj pomembna in vseprisotna tako zunaj kot znotraj moje poklicne poti, zato je pomembno, da sem z napredki in novo tehnologijo kot je npr. AI tehnologija seznanjena, se je ne bojim, jo ne dojemam za sovražno, ampak razmišljam kako bi bila lahko uporabna kot orodje znotraj učiteljskega ali umetniškega poklica, saj poda nove možnosti za izvajanje le tega.

Refleksija

V tem projektu sem se naučila oblikovati spletno objavo v Arnes spletu, ter kaj pomenijo različne licence za zaščito avtorskega dela in kako izbrano delo zaščititi. Če bi imela več časa bi dodala še kakšno fotografijo, vendar sem si za nalogo vzela dovolj časa zato menim, da ji ne manjka nič važnega. Težavo sem imela le z ustvarjanjem in dodajanje licence v objavo, saj se v tem spletišču še ne znajdem dobro. Svoje delo sem ustvarila tako kot so kriteriji zahtevali od mene vse napake oziroma morebitne pomanjkljivosti so nastale ne vede oziroma po pomoti. Pridobljeno znanje mi bo prišlo prav pri naslednjih nalogah in objavah na tem spletišču in morda kasneje na moji poklicni poti v šoli z objavo šolskega bloga in podobno. Moj najljubši del vsakega projekta je kreativna plat, izražanje, deli ki niso strogo omejeni oz. določeni, najmanj ljubo pa mi je bilo, pri tej konkretni nalogi, samo delo v novem spletišču in sama previdnost, da nisem pozabila kakšnega navodila.